KONST / Oljemålningar / Oljemålning 4446013
nr 444 6013
Naken flicka, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage], 50 x 70
Utrop:
100 kr
måndag 18 december 2006
kl 16:32:59
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods